İşleyiş

Dağıtım Öncesi :  Gönderiler  ile ilgili alım bilgisi tarafımıza ulaştıktan sonra , gönderiler müşteri adresinden veya belirtilen başka bir adresten ücretsiz olarak “Teslim Alım Belgesi “ ile  alınır.  Talep edilirse gönderilerin dağıtıma hazır hale getirilmesi için gereken, katlama, zarflama, poşetleme, etiketleme gibi hizmetler, hizmet bedeli talep edilmeden gerçekleştirilir.

Bilgi İşlem : Müşterilerimizden teslim alınan gönderiler, bilgisayar ortamında işlenerek, gönderinin takibini kolaylaştırmak amacıyla kullandığımız otomasyon sisteminde barkodlanarak, dağıtıma çıkartılması için operasyon birimine aktarılır.

Operasyon : Dağıtıma hazır hale getirilmiş gönderilerin, alıcılarına ulaştırılmak üzere illere göre ayrımı yapıldıktan sonra sevki gerçekleştirilir.

Dağıtım: Kurye otomasyon sistemimiz ile dağıtıma çıkan personelimiz , dağıtım anında aldığı her türlü bilgi , kanıt ve teslim edilemediyse teslim edilememe sebeplerini,  “Kurye Teslim Raporu” na işler.

Teslimat Raporu : Dağıtımı tamamlanan gönderilerin teslimat raporları, bilgi işlem personeli tarafından sisteme işlenir ve raporlanmaya hazır hale getirilir.

Raporlama : Dağıtım personelinin toplamış olduğu datalar, müşterinin isteğine göre, e-mail, Cd veya yazılı doküman halinde müşteriye sunulur. Yine müşteri talebine göre, dağıtım süresince belirlenen zaman aralıklarında kısmi rapor sunulabilir.

Faturalandırma : Dağıtımları tamamlanmış ve müşteriye raporları sunulmuş gönderiler son aşamada faturalandırılarak, müşteriye ulaştırılır.

 

 

 

 

ulaş

anasayfa hakkımızda hizmetlerimiz online işlemler insan kaynakları sıkça sorulan sorular
önerileriniz teklif al iletişim